Új INTERREG EUROPE projekt a Debreceni Egyetemen

A természetvédelmi prioritások megfeleltetése a regionális fejlesztési politika célkitűzéseivel, különös tekintettel az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) támogatások elérhetőségének kérdésére nagy kihívást jelent a hatékony, erős biodiverzitás megőrzési stratégiák európai és regionális szintű kialakításában. A megőrzéssel kapcsolatos prioritások kidolgozása a következetes, releváns és megfelelően strukturált biodiverzitási információk adekvát mozgósítását kívánja meg a hatékony és megfelelő döntéshozatal megalapozásához.


A projekt leírása:
A két fázisban, 2016 és 2021 között, az INTERREG EUROPE Területi Együttműködési Program társfinanszírozásában megvalósuló BID-REX projekt (From Biodiversity Data to Decisions: enhancing natural value through improved regional development policies - Biodiverzitási adatoktól a döntéshozatalig: természeti értékeink megőrzésének erősítése a regionális fejlesztési politika javításával) célja, a természeti értékek megőrzésének erősítése a továbbfejlesztett regionális fejlesztési politikák segítségével, konkrétan a releváns biodiverzitási adatok és a biodiverzitás megőrzéséhez kapcsolódó döntéshozatali folyamatok közti kapcsolat kialakítása/megerősítése által. A projektben résztvevő partnerek a biodiverzitási információk használatának elősegítését, megkönnyítését tűzték ki célul, egyidejűleg növelve az európai természeti örökség megőrzésére fordított Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásainak hatását azáltal, hogy a döntéshozatali folyamatokat megfelelő információkkal látják el.
A projekt első fázisában végzett tevékenységek eredménye egy minden partnerrégió által kidolgozott akcióterv, melynek megvalósítása, nyomon követése történik a projekt második fázisában. Az akciótervek kimunkálása a regionális szakértői csoportok, illetve az abban közreműködő irányító hatóságok segítségével, aktív részvételével történik.

 

Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszéke a szeminárium-sorozatának utolsó előadását tartja május 23-án, csütörtökön 12 órától az Élettudományi Épület Udvardy termében (F201). Az előadás angol nyelven hangzik majd el.  A tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint előadásának címe: The role of environmental microbiota in animal health and fitness A prezentáció online is megtekinthető: https://www.youtube.com/channel/UCIeGGrqucJVsbs4KoCOR7cw/live