Óriásit küzdött a DEAC, de végül egy ponttal alulmaradt Zalaegerszegen

A ZTE nyerte a negyeddöntő ötödik mérkőzését, így a dunántúliak jutottak a legjobb négy közé. A DEAC a két túlórában aratott győzelmét követően a mindet eldöntő összecsapáson is emberfelettit küzdött, de hiába jött vissza 17 pontos hátrányból, az utolsó dobás nem talált utat a gyűrűbe.

A hétfői hosszabbításos győzelmet követően szerdán a mindent eldöntő ötödik mérkőzésre került sor Zalaegerszegen. A DEAC kezdte jobban a találkozót, Edwin középtávolija és hármasa után Williamson volt eredményes büntetőkből, így két perc után 7-3-ra vezettek a hajdúságiak. A folytatásban ritmust váltottak a hazaiak, egy 10-0-s periódussal szempillantás alatt fordítottak, a dunántúliak futását Neuwirth szakította meg egy triplával (13-10). A negyed második felében a fiatal debreceni hátvéd második hármasa után Drenovac is betalált kintről, így sikerült egy pontra közelíteni. A játékrész hajrája azonban újra a zalaiaké volt, Ona Embo hárompontosával az első tíz perc végére kialakult az addigi legnagyobb különbség (27-20).

Mócsán pontos kinti dobásával indult a második felvonás, majd Tóth és Paige pontjaira válaszolt Drenovac egy kettő plusz egyes akcióval. Továbbra sem zárt jól a debreceni védelem, így hiába szerezte sorra a kosarakat a szerb kiscsatár, állandósult a minimális zalaegerszegi vezetés, Ona Embo és Ikpe pontjai után Andjelko Mandics a negyed derekán meg is unta a látottakat, s magához hívta övéit (38-30). A rövid fejmosás után Edwin tempójával és Mócsán büntetőivel közelített a DEAC, de a kellő átütőerő így sem volt meg bennük, sőt, a félidő hajrájában Paige és Csátaljay triplái után Ikpe értékesített két büntetőt, így 11 pontos hazai vezetéssel mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után hamar bajba kerültek a cívisvárosiak, Tóth két sikeres centerezése után Németh zsákolt egy szerzett labda után, Mandics kevesebb mint két perc elteltével kénytelen volt időt kérni (55-38). Védekezést váltott a DEAC, mely megtörte a hazaiak lendületét, Drenovac és Williamson vezetésével pedig egy 11-0-t repesztettek, mellyel visszajöttek a mérkőzésbe. Ona Embo törte meg a közel ötperces egerszegi kosárcsendet egy triplával, melyre a padról ezúttal is kiválóan beszálló Garamvölgyi válaszolt kintről. Drenovac betörése után már csak öt volt közte, de a negyedet Ona Embo triplája zárta, melynek köszönhetően harminc perc játékot követően 64-56-ot mutatott az eredményjelző.

A záró felvonás kezdetén mindkét gárda nagy energiákat mozgósított védekezésben, igazából egyik csapat sem tudta elkapni a fonalat, így érdemben sokáig nem változott a különbség. Williamson talált be a hárompontos vonalon túlról fontos pillanatban, majd Drenovac értékesített egy középtávolit, így négy perccel a vége előtt újra felcsillantak a debreceni remények (71-66). Paige büntetői és Hicks közelije után ismét meglépett a ZTE, de nem adta fel a DEAC, előbb Drenovac, majd Edwin is elsüllyesztett egy hármast, így 43 másodperccel az órán újra sikerült látótávolságon belülre kerülniük (75-72). A következő támadást kivédekezte a DEAC, ráadásul Drenovac a lepattanó után végigszáguldott a pályán és sima ziccert dobott. A hazaiak utolsó támadását is sikerült megállítani, így hat másodperce még maradt a hajdúságiaknak, hogy megnyerjék a mérkőzést. A mindent eldöntő dobást Mócsán vállalta magára, az emberről eleresztett, nehéz középtávoli végül lecsorgott a gyűrűről, így a mérkőzést és a párharcot a Zalaegerszeg nyerte. A Debreceni Egyetem ezzel az 5-8. helyért folytathatja a küzdelmeket, ellenfele a Budapesti Honvéd lesz a keresztjátékban.

Zalakerámia ZTE KK – DEAC 75-74 (27-20, 22-18, 15-18, 11-18)

ZTE: Paige 9/3, Hicks 8/3, Szalay, IKPE 11, TÓTH 13 csere: ONA EMBO 14/9, Osztojics 6, Keller 3/3, Németh 4, Csátaljay 7/3.

vezetőedző: Matthias Zollner

DEAC: EDWIN 12/6, Neuwirth 6/6, DRENOVAC 26/9, Williamson 9/3, Buljevic 4 csere: Mócsán 7/3, Garamvölgyi 3/3, Tadics 7.

vezetőedző: Andjelko Mandics