Rektori felhívás

A Debreceni Egyetem dékánjai részére

A koronavírus járvány eszkalációjára tekintettel a rektori munkáltatás alatt álló dolgozók – az operatív törzs által megjelölt és a koronavírus infekció esetdefiníciója szempontjából kockázatosnak ítélt területekre történő – hivatalos kiutazását a mai nappal felfüggesztem.

Az új koronavírus terjedését nyomon követhetik a https://konzuliszolgalat.kormany.hu/koronavirus weboldal folyamatosan frissülő digitális térképén.

Kérem, hogy a dékánok munkáltatása alatt álló dolgozók tekintetében is a fentiek szerint szíveskedjenek eljárni.

A hallgatóságra vonatkozóan:
Amennyiben az operatív törzs által megjelölt és a koronavírus infekció esetdefiníciója szempontjából kockázatosnak ítélt területek hallgatói 3 hétnél régebben tértek vissza hazájukból tanulmányaik folytatására és tünetmentesek, látogathatják az előadásokat, szemináriumokat és gyakorlatokat; rájuk nézve semmilyen korlátozás nincs.
Kérem, a dékánok irányítása alá tartozó karok, az operatív törzs által megjelölt és a koronavírus infekció esetdefiníciója szempontjából kockázatosnak ítélt területek hallgatóit, akik esetében 3 hétnél rövidebb idő telt el visszatérésük óta, szíveskedjenek felhívni arra, hogy ellenőrizhetően önkéntes karanténba vonuljanak, és ennek ellenőrzésére valamennyi rendelkezésre álló törvényes eszközt vegyenek igénybe.

Kérem, szíveskedjenek felhívni a Kar dolgozóinak és hallgatóinak figyelmét, hogy ha valaki magán tüneteket – láz, köhögés, torokfájás, levertség – észlel, akkor maradjon otthon.
Ezen intézkedéseket a Debreceni Egyetem dolgozóinak, hallgatóságának és Debrecen város lakosságának védelme érdekében feltétlenül szükségesnek látom.

Dr. Szilvássy Zoltán sk.
rektor

Események

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.

DELAB talk-show két felvonásban: Akkor és Most, Futball Mindörökké, Fókuszban a labdarúgó Európa-bajnokság - a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadássorozat ünnepi programja folytatódik.

Miért ünnepeljük a kutyák születésnapját? – Az ember-állat kapcsolat antrozoológiai kutatása címmel Lovas Kiss Antal, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Társadalomtudományi Tanszék docense tart előadást a Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatában.