Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában

Lezárult az EFOP-2.2.19-17-2017-00067 azonosítószámú, „Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában” című projekt, melyben aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése történt meg. A projekt 300 millió forint összegű vissza nem térintendő európai uniós támogatással valósult meg.  
 

Az EFOP-2.2.19-17 kódszámú, „Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése” című Felhívás keretében elnyert projekt megvalósításának elsődleges célja a magas színvonalú járóbeteg szakellátás biztosíthatósága érdekében történő eszközbeszerzés.

A projekt megvalósításával a Kedvezményezett elsődleges célja az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése és a minden személy számára egyenlő eséllyel hozzáférhető, emelt szintű járóbeteg szakellátás elérhetőségének biztosítása volt, mely elősegítheti a lakosság egészségi állapotának javítását, a népességet leginkább veszélyeztető betegségek előfordulásának és halálozásának csökkentését. A projekt keretében megvalósított orvostechnikai eszközbeszerzés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának 12 szakmáját érintette. A Belgyógyászati Klinika, Bőrgyógyászati Klinika, Gyermekgyógyászati Klinika, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika, Neurológiai Klinika, Ortopédiai Klinika, Szemklinika, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Tüdőgyógyászati Klinika, Urológiai Klinika, Pathológia részére beszerzett eszközök nagyban hozzájárulnak az intézmény egészségügyi ellátórendszere műszerezettségének javításához.

A pályázat megvalósítása során a járóbeteg ellátást biztosító szolgáltatások infrastrukturális fejlesztése a lakossági szükségletekhez alkalmazkodva valósult meg. A betegelégedettség növelése érdekében korszerűbb eljárások bevezetésére, a meglévő ellátások minőségének javítására került sor.

A fejlesztés eredményeként a Debreceni Egyetem Klinikai Központ érintett szervezeti egységei által nyújtott egészségügyi szolgáltatások színvonalának jelentős emelkedése, továbbá a fekvőbeteg kapacitások tehermentesítése várható, ami hozzájárul a költségesebb fekvőbeteg ellátás kiváltásának elősegítéséhez. 


A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
A projektről bővebb információt itt olvashatnak.

További információ kérhető: Borotea Bella Boglárka, projektmenedzser (+36 52/512-900/64176, borotea.boglarka@fin.unideb.hu)
 


 

 

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszéke a szeminárium-sorozatának utolsó előadását tartja május 23-án, csütörtökön 12 órától az Élettudományi Épület Udvardy termében (F201). Az előadás angol nyelven hangzik majd el.  A tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint előadásának címe: The role of environmental microbiota in animal health and fitness A prezentáció online is megtekinthető: https://www.youtube.com/channel/UCIeGGrqucJVsbs4KoCOR7cw/live