Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés

2018. szeptember 09. 11:00 Esküt tesznek az elsőéves hallgatók, valamint díjakat, kitüntetéseket is átadnak a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésén.

Időpont: 2018. szeptember 9. vasárnap 11 óra
Helyszín: Főnix Csarnok (Debrecen, Kassai út 28.)

Az idei általános és pótfelvételi eljárás során összesen több mint 7000 hallgató nyert felvételt a Debreceni Egyetemre. Az elsőévesek száma a keresztféléves eljárással és az idegen nyelvű képzésekre felvett diákokkal együtt meghaladja a 9000 főt. A több mint 100 országból érkezett 1825 külföldi hallgató az intézmény angol nyelvű képzésein folytatja tanulmányait. Így a 2018/19-es tanév nappali és levelező tagozaton, felsőoktatási szakképzés, alap-, mester-, osztatlan, szakirányú továbbképzés és PhD képzés keretében csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezres egyetemi polgárság számára kezdődik meg szeptember 10-én.

A rendezvényen részt vesz Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Kósa Lajos országgyűlési képviselő, valamint Papp László polgármester.

Dokumentumok: