Tudományos előadás

2018. május 30. 10:00 Susan Wray (Department of Cellular and Molecular Physiology, Institute of Translational Medicine, University of Liverpool, UK): "Effects of contraction on contraction in the myometrium" címmel tart előadást a Debreceni Egyetemen.

Időpont: 2018. május 30. szerda 10 óra
Helyszín: Kenézy Villa (Debrecen, Nagyerdei krt. 98.)

Susan Wray korai tudományos érdeklődési területe a méh kötőszövetének terhesség alatti és utáni változásai volt. Később a metabolizmus és a simaizom működése közötti kapcsolatot, pontosabban a pH változásainak az uterus kontraktilitására kifejtett hatásait tanulmányozta. Az elsők között regisztrálta simaizmon az intracelluláris kalciumszint változásait. Az ureter refrakter periódusának eredetét tisztázta a kalcium és a simaizom ingerlékenység közötti kapcsolat általa végzett vizsgálata. Transzlációs munkája eredményeként a császármetszések száma csökkenthető volt az anyák laktátszintjének vizsgálata következtében a szülés kimenetelének megjósolása és az anyák méhösszehúzódásának bikarbonát adása miatti növelése miatt. Kimutatta az elhízott anyák szülési problémáinak okaként a méhösszehúzódás károsodását és hogy ismétlődő, rövid hipoxiás epizódokkal, mint új eljárással növelhető a méhösszehúzódás ereje szülés alatt. Kutatásai szerint növényi eredetű anyagokkal és módosított oxitocin származékok alkalmazásával felgyorsítható a szülés. Tudományos tevékenységét több száz publikáció jellemzi, hivatkozásainak száma közel 12000, s a Hirsch indexe 54.