Tudományos előadás

2018. június 01. 14:00 David Eisner (Division of Cardiovascular Sciences, University of Manchester, UK): "Calcium in the heart: going up and coming down" címmel tart előadást a Debreceni Egyetemen, abból az alkalomból, hogy átveszi Doctor Honoris Causa kitüntetését.

Időpont: 2018. június 1. péntek, 14 óra
Helyszín: Kenézy Villa (Debrecen, Nagyerdei krt. 98.)

Eisner professzor tudományos érdeklődési területe a szívizomsejtek összehúzódását szabályozó mechanizmusok normál körülmények között és patológiás állapotokban, különös tekintettel a sejtek kalciumion homeosztázisának azon belül a kalciumion raktár szarkoplazmás retikulumnak a sejtösszehúzódáshoz szükséges kalciumjel kialakításában betöltött szerepének tisztázása. Tudományos tevékenységét több mint 200 publikáció jellemzi, melyeket közlő folyóiratok összesített impakt faktora 1000 feletti, hivatkozásainak száma 8000 feletti, s a Hirsch indexe 55.