19 jún
Magyarországon egyedülálló szerkezetvizsgáló és analitikai műszerközpontot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézetében. A három korszerű nagyműszer összértéke meghaladja a 780 millió forintot.
19 jún
A Debreceni Egyetem a külföldi hallgatók számát tekintve továbbra is az első a hazai intézmények között - nyilvánosságra hozták a QS nemzetközi felsőoktatási rangsorát.
19 jún
A komplexkémia meghatározó ágán, a fémkomplexek előállítása és vizsgálata területén elért legújabb eredményeket mutatták be az International Symposium on Metal Complexes 2019 nemzetközi konferencián, amely a Debrecen University Symposium címet is elnyerte.
18 jún
A szoptatásról és a fájdalomcsillapításról is tájékoztatást kaptak, illetve megnézhették a szülőszobát a kismamák a Szülészeti Klinika keddi nyílt napján. A rendezvényen a természetes szülés fontosságára is felhívták a várandósok figyelmét.
18 jún
A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete idén ötödik alkalommal hirdeti meg angol nyelvű, középiskolai diákoknak szóló vitaversenyét, ezúttal az Egyesült Államok Nagykövetségével közösen. Ebben az évben az 1989-es rendszerváltás a verseny témája.
18 jún
Az adatbányászattól az orvosi képfeldolgozásig az informatikai tudományok számos területén alkalmazott életlenhalmaz-elmélet témájában tartanak nemzetközi tanácskozást a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rangos vándorkonferenciát először rendezik hazánkban.
18 jún
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 13 szekcióban 170 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján, amelyet az intézmény Tudományos Igazgatósága rendezett.
18 jún
Az orosz-magyar kulturális kapcsolatok ápolásában végzett munkájáért rangos nemzetközi kitüntetésben részesült Goretity József irodalomtörténész, műfordító, a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetének igazgatója.
17 jún
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
17 jún
Lengyel Erik, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának mesterdiplomás, klasszikus ütőhangszeres művész szakon idén végzett hallgatója vehette a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Tanács Művészet és Művészettudományi Szekciójának Prezentációs Díját.