10 dec
Néprajzosok karácsonyi ajándékkészítése, előadások, rendhagyó egyetemi nosztalgiatúra, könyvbemutató – hagyományteremtő szándékkal rendezi meg a Hagyományok Hetét december 10-12. között a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke.
10 dec
A Debreceni Egyetemen mérték össze tudásukat a régió legjobb fiatal programozói. Összesen 59 – köztük 25 középiskolás – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
10 dec
Tananyagfejlesztéssel, új képzési és mentorprogramokkal, valamint kihelyezett képzésekkel segíti a Debreceni Egyetem az élethosszig tartó tanulást és a hallgatói lemorzsolódás csökkenését egy komplex pályázat keretében.
10 dec
Megnyerte az alapszakasz utolsó meccsét a DEAC férfi röpicsapata, így biztosan résztvevője lesz a felsőházas küzdelmeknek és a következő NB I-es kiírásnak is. Két nap alatt kétszer nyertek shut-out-tal a jégkorongozók, és sikerrel búcsúzott az évtől a férfi kézilabdacsapat.
10 dec
Rengeteg feladata között sem felejtkezett el a Debreceni Egyetemről és az itt dolgozók gyermekeiről a Mikulás, aki hosszú útja során szombaton találkozott a legkisebbekkel a Főépület Aulájában.
07 dec
Különleges ájurvéda terápiákat mutatott be egy indiai sebész a Debreceni Egyetem Sebészeti Klinikáján. Az eljárások a Crohn- és cukorbetegek sebeinek gyorsabb gyógyulását segíthetik.
07 dec
A jövő egészségtudatos munkavállalóját, munkáltatóját és kormányzatát mutatták be a középiskolások a Debreceni Egyetem Ihrig Károly Tanulmányi Versenyén.
07 dec
Sorsdöntő mérkőzést vív a DEAC férfi röpicsapata vasárnap 14:30-kor a DESOK-ban. Szintén fontos meccs vár a jégkorongozókra és a férfi futsalcsapatra is. Hazai pályán búcsúzik az évtől a férfi kézilabdacsapat.
07 dec
Műalkotásokkal teszik otthonosabbá a kórtermeket a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán. A képeket egy élményfestést oktató tanodától kapta ajándékba az intézmény.
07 dec
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézeténél hozta létre Hidrozoológia Kihelyezett Tanszékét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.