14 dec
Impozáns környezetben, ünnepi vacsorával és közös énekléssel búcsúztatták a Debreceni Egyetemen tanuló külföldi cserediákokat a magyar hallgatók.
14 dec
A Debreceni Egyetem kutatóinak közreműködésével tisztázták a növényi terjedésbiológia egyik vitatott kérdését. Az eredményeket a rangos nemzetközi folyóiratban, az Ecology and Evolutionben publikálták a szakemberek.
13 dec
Az Alzheimer-kór és Huntington-kór kialakulásának molekuláris okait kutatja a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetés idei díjazottja, Franz-Ulrich Hartl. Az emlékplakettet december 13-án adták át a Debreceni Egyetemen.
13 dec
A Debreceni Egyetem közreműködésével második alkalommal rendezik meg a sportot és mozgást népszerűsítő FőnixFitt sportparádét. A szervezők mintegy 2000 érdeklődőre számítanak a januári rendezvényen.
13 dec
Ismét meghirdeti a hagyományos téli nyelvvizsga időszakot és a vizsga előtti, a megmérettetésre felkészítő angol nyelvtanfolyamot a Debreceni Egyetem nyelvvizsgaközpontja, a DExam.
12 dec
Teszt- és mérőeszközökkel jutalmazta a National Instruments a szemeszter utolsó óráján azokat a villamosmérnök szakos hallgatókat, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az NI ipari alkalmazást támogató laboroktatás című kurzuson a Debreceni Egyetemen.
12 dec
A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták kedden a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A kitüntetettek közül sokan már évtizedek óta állnak a betegek szolgálatában.
12 dec
Nagy értékű eszközöket adományozott a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportja a Tankcsapda zenekarral, a megyei önkormányzattal és egy céggel közösen a Fogyatékosokat Ellátó Intézménynek. A műszereket hétfőn adták át.
12 dec
Háromoldalú, stratégiai megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem, Debrecen önkormányzata, valamint az IT Services Hungary. A cég debreceni egységnél dolgozó 1900 munkavállaló 80 százaléka az DE-n végzett.