20 okt
Egyedi tervezésű, 3D-nyomtatóval előállítható titán csontpótlásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetemen. Az innovatív implantátumokat már nem csavarok tartják, hanem teljesen összeépülnek a csonttal.
20 okt
Csaknem száz püspökladányi édesanya gyűjtött játékokat, rajzeszközöket, mesekönyveket és kifestőket a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszék betegellátó osztályán kezelt gyerekeknek. Az ajándékokat pénteken adták át.
20 okt
Idén 5. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót a Debreceni Egyetem október 17-21. között. A programban a hazai színjátszók mellett angol és olasz aktorok is bemutatkoznak a közönség előtt.
20 okt
Az amerikai centerrel megerősített férfi kosárlabdacsapat megszerezheti első idegenbeli győzelmét a hétvégén a MAFC ellen. A férfi futsalosokra megyei derbi vár, a DEAC NB III-as focistái pedig Nyírbátorban küzdenek meg a három pontért.
19 okt
A fogyatékkal élő egyetemi hallgatók egységes ellátását szorgalmazták azon a konferencián, amelyet „SZUMMA” (egyesítés) elnevezéssel rendezett október 19-én a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.
19 okt
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.
18 okt
A növényvédelem újdonságairól és kihívásairól, valamint a növényorvosképzés jövőjéről tanácskoznak a 22. Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézetének hagyományos rendezvényét díjátadással nyitották meg szerdán.
18 okt
Nagy sikert aratott a gyerekek és a szülők körében a Csicseri és Borsó együttes zeneszáma a Debreceni Egyetem kabalafigurájáról, eDÉről. A Mókus Dalhoz nemrég videoklipet is forgattak, ami már megtekinthető a youtube-on.
17 okt
Egykori testnevelő tanáraira emlékezett a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete a közelgő Mindenszentek alkalmából. Az intézmény oktatói és hallgatói megkoszorúzták a neves testnevelők emléktábláját a Dóczy József utcai sporttelepen.
17 okt
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.