22 aug
Brazil, olasz és hazai utánpótlás-képzési szakemberek mutatták be a korosztályos képzések sajátosságait a magyar edzőknek a Debreceni Egyetem és az MLSZ keddi közös edzőképzésén a Nagyerdei Stadionban.
22 aug
Egyéniben és váltóban is érmet nyert Bitskey István, a Debreceni Egyetem professzor emeritusa a 17th FINA Masters Világbajnokságon. Az intézmény másik két oktatója, Batta Gyula és Erdélyi Zoltán is várakozáson felül teljesített.
22 aug
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.
21 aug
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
21 aug
Eredményes hétvégét zártak a Debrecen Egyetem labdarúgó-csapatai, a három mérkőzésen a megszerezhető kilenc bajnoki pontból hetet begyűjtöttek. A DEAC megszerezte első győzelmét az NB III-ban, a DEAC II kiütötte ellenfelét, és a DASE is szépített.
18 aug
Vajkezű bedobót igazolt a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata, a DEAC futsalcsapata Székelyföldön edzőtáborozott, és folytatódnak a küzdelmek a labdarúgó-bajnokságban.
18 aug
Életének 88. évében, július 31-én elhunyt Beck Mihály akadémikus, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a korábbi Kossuth Lajos Tudományegyetem volt rektora, az MTA Akadémiai Aranyérmével elismert nemzetközi hírű vegyészprofesszor.
17 aug
Friss kutatási eredmények, szakmai háttér, saját nemesítésű vetőmagok, minőségi agrár- és gazdasági képzések – többek között ezt kínálja a 26. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem.
17 aug
A Debreceni Egyetem két játékosával és szakmai stábjával felvértezve megérkezett Tajvanra a magyar kosárlabda válogatott. Rajtuk kívül három sportágban állnak rajthoz az intézmény hallgatói az egyetemisták világjátékán.
16 aug
Megkezdődött a Debreceni Egyetem karneváli kompozíciójának díszítése. Teljes pompájában azonban csak augusztus 20-án láthatja a közönség, hiszen a 45 ezer szál dália az utolsó éjszaka kerül a helyére.