A Debreceni Egyetem közleménye a 2017. október 11-én történt csőtöréssel kapcsolatban

A városi hálózatban keletkezett csőtörés és vízkimaradás a Debreceni Egyetem fenntartásában lévő több épületet is érint az Egyetem téri campuson (Főépület, Kémiai Épület, Matematikai és Földtudományi Épület, Élettudományi Épület, Ökológiai Épület, Kollégium, Egyetemi templom, tanári villák). Az érintett területen működő karok dékánjai - Bölcsészettudományi Kar és Természettudományi és Technológiai Kar - a vízhiány miatt tanítási szünetet rendeltek el a mai napra.

Az Egyetemi Kollégiumi Igazgatóság a kollégistákat tájékoztatja és dolgoznak az átmeneti megoldáson, a Kancellária Szolgáltatási Műszaki Igazgatósága pedig a Főépület mögött lajtos kocsiból biztosít vizet.

A Klinikai Központ területén megoldott a vízellátás, így a betegellátás folyamatos és zavartalan.

Események

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszéke a szeminárium-sorozatának utolsó előadását tartja május 23-án, csütörtökön 12 órától az Élettudományi Épület Udvardy termében (F201). Az előadás angol nyelven hangzik majd el.  A tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint előadásának címe: The role of environmental microbiota in animal health and fitness A prezentáció online is megtekinthető: https://www.youtube.com/channel/UCIeGGrqucJVsbs4KoCOR7cw/live