NB I-be jutott csapatot fogadnak a kézisek

Nehéz dolga lesz a Debreceni Egyetem kézilabdacsapatának, amely az élvonalba már feljutott Győrt fogadja. Hazai pályán kezdik a bronzcsatát a női futsalosok, a fiúk Szombathelyre utaznak. A labdarúgók és a floorballosok szintén idegenben lépnek pályára.

Futsal
Utolsó fordulójához érkezett a férfi futsal NB I felsőházi küzdelemsorozata. A DEAC ezúttal idegenben, a bajnokságot magabiztosan az élen záró Haladás ellen lép pályára május 6-án, hétfőn 18:30-kor Szombathelyen.

Női csapatunk megkezdi a DVTK Vénusz elleni párharcot a bronzéremért az NB I-ben. A két győzelemig tartó küzdelem első felvonását május 5-én, vasárnap 16 órakor rendezik a DESOK-ban.

Labdarúgás
Idegenbeli fellépés előtt áll a Debreceni Egyetem a labdarúgó NB III Északkeleti csoportjában. A 27. fordulóban az Eger lesz a fekete-fehérek ellenfele, május 5-én, vasárnap 17 órától.

Kézilabda
A DEAC kézilabdacsapata majdnem tökéletes áprilist produkált az NB I/B-ben. Mándi Norbert legénysége a Szeged, a Szigetszentmiklós és a Vecsés ellen is nyert, egyedül az ózdi döntetlen rondít bele a makulátlan mérlegbe. Együttesünknek nehéz dolga lesz, ha folytatni akarja a remek sorozatát, hiszen május 4-én, szombaton 18 órától azt a Győrt fogadja a DESOK-ban, amely az előző héten bebiztosította a bajnoki címét, ezzel együtt pedig a feljutását is.

- Ezúttal is szűkös lesz a keretünk, de azt megígérhetem, hogy nem feltartott kézzel lépünk pályára. A srácoktól azt kérjük, hogy ne görcsöljenek, inkább örömjátékra törekedjenek. A győriek már elérték a céljukat, ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy a két pontért jönnek Debrecenbe. Nemrég a szintén élvonalbeli álmokat dédelgető Szigetszentmiklóst fektettük két vállra hazai környezetben, amiből erőt meríthetünk. Ezen az összecsapáson bebizonyítottuk, hogy bárkivel fel tudjuk venni a versenyt – mutatott rá a DEAC vezetőedzője, Mándi Norbert.

Floorball
Május 4-én, szombat délután Érden, a Batthyány Sportcsarnokban játszik a DEAC a férfi floorball OB I felsőházában. A Phoenix Fireball SE elleni meccset 17 órakor rendezik.